
Українець Михайло Лакатош, який виїхав до Норвегії через повномасштабне вторгнення росії, за рекордний термін вивчив складну норвезьку мову
Про це повідомляє інформаційний портал "UNA" із покликанням на "Nrk".
Як повідомляється, 17-річний українець Михайло Лакатош за пів року він зумів пройти тест, на який люди зазвичай витрачають два роки. Хлопець тікав від війни і приїхав у Норвегію з України у травні 2022-го. Михайло пішов у місцеву середню школу та спілкувався з однокласниками та вчителями англійською.
Однак після літніх канікул почав говорити норвезькою, а потім здав іспит, який містив аудіювання, читання, усне висловлювання, спілкування та письмове продукування.
За словами вчительки Михайла, це – найкращий рівень знань, який вона бачила.
Великий плюс у тому, що Михайло Лакатош не тільки вчив мову з викладачами, але й спілкувався з однокласниками. Дуже сильно хлопцю допоміг його друг Йонас, з яким він сидів за однією партою. Спілкуючись з Михайлом, Йонас також зміг трохи вивчити українську.
"Це було важко, але коли ти так багато спілкуєшся з норвежцями і ти є частиною норвезького суспільства, це відбувається трохи автоматично", – каже Михайло Лакатош.
За словами Олафа Хасбі, доцента кафедри мови та літератури Норвезького університету, норвезьку мову важко вивчити, а найкращий спосіб її опанувати – це спілкуватися цією мовою щодня з іншими.